Snowshoeing            
Medals / Top 4 Placings            
             
Event Medal Team Name      
5KM Gold Alaska Wesley Brooks      
Junior Male Silver Alaska Jesse Stringer      
  Bronze Yukon Brian Horton      
  4 Alaska Sheamus Lamb      
             
             
5KM Gold Alaska Ann Wood      
Junior Female Silver Alaska Allison Lamb      
  Bronze NWT Christine Wright      
  4 NWT Alexandra Francis      
             
             
5KM Gold Yukon Don White      
Open Male Silver Alaska John Thronley      
  Bronze Alberta North Sean McConnell      
             
             
5KM Gold Yukon Shelly Gellatly      
Open Female Silver Alaska Florene Drake      
             
             
Combined Gold Alaska Wesley Brooks      
Junior Male Silver Alaska Sheamus Lamb      
  Bronze Alaska Jesse Stringer      
  4 Yukon Brian Horton      
             
             
Combined Gold Alaska Allison Lamb      
Junior Female Silver Alberta North Tera Isaac      
  Bronze NWT Christine Wright      
  4 Alaska Ann Wood      
             
             
Combined Gold Alaska John Thornley      
Open Male Silver Yukon Don White      
  Bronze Alberta North Sean McConnell      
             
             
Combined Gold Yukon Shelley Gellatly      
Open Female Silver Alaska Florene Drake      
             
             
12 KM Gold Alaska Wesley Brooks      
Junior Male Silver Alaska Jesse Stringer      
  Bronze Yukon Jonathan Graham      
  4 Yukon Brian Horton      
             
             
             
7.5KM Gold Alaska Ann Wood      
Junior Female Silver Alaska Allison Lamb      
  Bronze NWT Christine Wright      
  4 NWT Karen Robert      
             
             
16KM Gold          
Open Male Silver          
  Bronze          
             
             
             
10 KM Gold          
Open Female Silver          
  Bronze          
             
             
             
4x400 Relay Gold Alaska Wesley Brooks Allison Lamb Ann Wood Jesse Stringer
Junior Mixed Silver NWT Christine Wright Kevin Robert Alexandra Francis Pat Tingmiak
  Bronze Alberta North Tera Isaac Elizabeth Gustafson Anthony Bolton Johan Bolton
  4 Yukon Naomi Wilson Sheena Snowshoe Jonathan Graham Brian Horton

Last Updated on 2000/03/11 13:17
By Results Center ;-))