Alpine Skiing      
Medals / Top 5 placings      
       
Event Medal Team Name
Super-G Junior Male Gold Greenland Miki Heilmann
  Silver Greenland Seth Ole Skifte
  Bronze Alberta North Jake Edenloff
  4 Yukon Greg Gutowski
  5 Alberta North Michael Cox
       
       
Super-G Junior Female Gold Alaska Nellie Love
  Silver Alberta North Pamela Syrota
  Bronze Greenland Pernille Berthelsen
  4 Alaska Brittany Rohm
  5 Greenland Karola Zia Lennert
       
       
Super-G Juvenile Male Gold Greenland Mads Lynge
  Silver Alaska Cory Anderson
  Bronze Alaska Thayne Henderson
  4 Greenland Otto Rasmussen
  5 Greenland Mikisuluk Martinsen
       
       
Super-G Juvenile Female Gold Greenland Tupaarnaq Kreutzmann
  Silver Greenland Ivalu O. Peterson
  Bronze Yukon Lorena Funnell
  4 Yukon Katja Schmidt
  5 Greenland Ivalu E. Martinsen
       
       
GS Junior Male Gold Greenland Nukajaraq Olsen
  Silver Greenland Seth Ole Skifte
  Bronze Alberta North Oliver Kratschat
  4 Chukotka Vitalie Pegaev
  5 Alberta North Michael Cox
       
       
GS Junior Female Gold Alberta North Pamela Syrota
  Silver Alaska Nellie Love
  Bronze Alaska Brittany Rohm
  4 Greenland Pernille Berthelsen
  5 Yukon Mya Eastmure
       
       
GS Juvenile Male Gold Alaska Nick Yankee
  Silver Alaska Thayne Henderson
  Bronze Greenland Otto Rassmussen
  4 Alaska Cory Anderson
  5 Greenland Mikisuluk Martensen
       
       
GS Juvenile Female Gold Greenland Tupaarnaq Kreutzmann
  Silver Alaska Andrea Bartel
  Bronze Yukon Lorena Funnell
  4 Alaska Brittany Bergstedt
  5 Yukon Jessica Petrlac
       
       
Slalom Junior Male Gold Alberta North Jake Edenloff
  Silver Greenland Nukajaraq Olsen
  Bronze Chukotka Vitalie Pegaev
  Bronze Greenland Miki Heilmann
  5 Alberta North Michael Cox
       
       
Slalom Junior Female Gold Alaska Nellie Love
  Silver Alberta North Pamela Syrota
  Bronze Greenland Lykke Lynge
  4 Greenland Pernille Berthelsen
  5 Alaska Brittany Rohm
       
       
Slalom Juvenile Male Gold Greenland Mads Lynge
  Silver Alaska Cory Anderson
  Bronze Chukotka Vitale Repka
  4 Greenland Otto Rassmussen
  5 Alberta North Nick Yankee
       
       
Slalom Juvenile Female Gold Greenland Ivalu O Peterson
  Silver Greenland Tupaarnaq Kreutzmann
  Bronze Alaska Andrea Bartel
  4 Alaska Brittany Bergstedt
  5 Yukon Jessica Petrlac

Last Updated on 2000/03/10 19:53
By Result Centre 8^)